Az Essência – Tiago & Éva története
február 6, 2024Tokaj Art Wine – ahol a bor és a művészet randevúzik
február 12, 2024Az Atlantis The Royal hotel megteremtette az ultra luxus fogalmát a dubaji Pálma-szigeten
Dubajban jártam 2024 január végén, s a Business Bay egyik városi hoteljében szálltam meg, hogy közel legyek a legnagyobb látványossághoz, a világ legmagasabb épületéhez, a Burdzs Kalifához. Kíváncsi voltam persze a földkerekség talán jelenlegi legmenőbb szállodájára is, a 2023-ban megnyílt Atlantis The Royalra, amely megteremtette az ultra luxus fogalmát az ikonikus Pálma-sziget végében.
Mondták, ha nincs ide foglalásom, akkor lehetetlen bejutni a hotelbe, mert nem kedvelik a nézelődőket, hiszen zavarhatják az úri közönséget. Ez amúgy érthető, de kíváncsi újságíróként mégis megpróbáltam a lehetetlent, taxiba vágtam magamat a feleségemmel, s a bejárat előtt száz méterekkel lévő sorompón úgy jutottunk át, hogy jeleztem az őrnek, éppen most érkeztünk nyaralni, s becsekkolnánk.
Annyira magabiztos voltam, hogy átengedett minket, s innentől kezdve már tárt karokkal fogadtak a fényűző hallnál, abban az előcsarnokban, ahol a liftek külső falán vízesések futnak végig, s ahol 600 ezer liternyi akváriumban csodás halak tömege úszkál – látványelemként.
A csupa márvány folyósókon sétálva ámulatba ejtő butiksor fogadott, a világ legluxusabb márkáit árulják itt, a vendégeknek nem kell elzarándokolniuk valami drága cuccért 18 kilométerre az örökös dubai forgalmi dugóban a híres Dubai Mall bevásárlóközpontba, a szobájukból lemenve itt megvehetik, amit csak akarnak, igaz gigantikus áron.
A 17 hektáron elterülő szálloda 795 szobát, 102 lakosztályt, több tucat vendéglátóhelyet és 92 (!!!) medencét foglal magába. Megkérdeztem, a legolcsóbb elérhető szoba ára 360 ezer forintnál kezdődik/éjszaka, de egy éjre nem szívesen adják ki, inkább törekednek arra, hogy minimum 3 éjszakás legyen a foglalás. A lakosztályok, különösen a Pálma-szigetre néző penthause suit-ek persze már olyan drágák, hogy egyszerű földi halandónak szinte megfizethetetlenek.
A hotel halljából kilépve, a kávézó terasszal szemben hatalmas medence nyújt különleges látványt. A tűz és víz tematikájú stílusjegyek uralják ezt. Félóránként szökőkút show szórakoztatja a vendégeket, miközben lángok csapnak fel a medencéből speciális effektként, s szól a világszerte ismert Fire (Tűz) című pop sláger.
Olyan magával ragadó ez a show, hogy könnybe lábadt a szemem az élménytől, meghatott, hogy láthattam és átélhettem a produkciót. Nem túlzás, nagyobb élmény, mint a Burdzs Kalifa előtti vízi show.
Természetesen lesétáltam a hotel saját 2km hosszúságú tengerpartjára is körülnézni, de meg kell mondanom, nem az a sláger, ha valaki itt strandol.
A szálloda 22. emeletén helyezkedik el a Clude 22 névre hallgató Sky Pool. Az „égi medence” a közel 90 méteres hosszával kiemelkedik Dubai tetőmedencéi közül. Az egyik oldaláról Dubai ikonikus városképe gyönyörködtet bennünket, másik oldala pedig a csillogó Arab-öbölre nyílik. A medencéhez egy koktélbár csatlakozik, mely a felejthetetlen naplemente helyszínek élvonalába repíti. Innen fotózni a Pálma-szigetet nem semmi! Újdonság, hogy limitált számban külső vendéget is fogad a Cloud22, a legolcsóbb belépő fejenként 45 ezer forintra rúg, de aki mondjuk vízen ringatózó ágyban szeretne napozni, vagy privát kabanát kér, annak sokkal mélyebben kell nyúlni a zsebébe.
Három órán át lehet élvezni a hely vendéglátását a „külsősöknek”, (már ha lehet éppen foglalni, s nincs telt ház), s van kötelező fogyasztás is. Napszaktól és ágykategóriától függően más-más összeget kérnek, ami lehet akár fejenként 100 ezer forintnak megfelelő emirátusi dirham is.
A vendégek ingyenesen használhatják egyébként az eredetileg a testvérhotelhez, az Atlantis The Palmhoz épült Aquaventure Waterpark vízi attrakcióit. Ez az egyik legnagyobb vízi élmény park a világon. Jelenleg 12 új csúszdával bővítette gyűjteményét, melyek összefonódva a 34 méter magas Trident Towerből indulnak. Ezekkel együtt 105-re nőtt a vízi attrakciók száma.
Az Atlantis The Royal szálloda 18 étterme és bárja közül nyolcban díjnyertes sztárszakácsok dolgoznak. Ezek közé tartozik a modern brit konyha Heston Blumenthal Dinner by Hestonjában; a Michelin-csillagos Jose Andres Jaleó tapas bárja, az első hagyományos dubai cevichería, Gastón Acurio vezetésével. Costas Spiliadis séf finom mediterrán ételeket mutat be, a perzsa ízek kerülnek a középpontba Ariana Bundy Ariana’s Persian Kitchenjében, a Hakkasan Group a Ling Ling Linggel bővítette a kulináris kínálatát, Mich Turner, a sztárok cukrásza pedig a The Little Venice Cake Company-t hozta el erre a luxus üdülőhelyre.
A legközelebbi nemzetközi repülőtér 35 km-re található a hoteltől, ahová a szálláshely, felár ellenében, reptéri transzfert biztosít, akár helikopterrel is.
Úgy 1,5-2 órát töltöttünk a hotelben a feleségemmel, majd átmentünk az Atlantis The Royaltól nem messze lévő Saluna Beach Clubba, ahol csak 10 ezer forint volt a belépő fejenként, amiből ráadásul 5 ezer forintot le lehetett fogyasztani. Ugyanazon a partszakaszon strandoltunk, mint az Atlantis The Royal vendégei, csak pár kilométerrel arrébb. Itt készítettünk néhány olyan fotót egymásról, amelynek a hátterében az Atlantis The Palm és az Atlantis The Royal hotel is látszik, hogy örök emlék maradjon számunkra a látogatás.
Ki vagyok én? |
L. Kelemen Gábor világjáró újságíró vagyok. Hobbim az utazás, eddig 112 országban jártam, ezek közül sokban többször is. Gyakorlatilag mindenhol megfordultam már a Földön, ahol nincs háború, éhínség, betegségek, extra veszély, mert ezeket a helyeket kerülöm.
Like-olj, kövess és oszd meg!
Feliratkozás hírlevélre!