Thalasso-terápia a Forte Village üdülőfaluban. Álompihenés – luxuskivitelben, oázis az oázisban!
június 30, 2021A Sztálin múzeumban jártam a georgiai Goriban
augusztus 5, 2021Megjelent a unIQue magazin nyári száma különleges szlovén és georgiai utazási ajánlatokkal
Megjelent a unIQue digitális magazin nyári száma, amelyben olvashattok arról, hogy hány új dollármilliárdos lett az egészségügyi szektorban a COVID járvány kapcsán. Közülük a legjelentősebbek a két legígéretesebb vakcina fejlesztői közül kerültek ki: Uğur Şahin az amerikai Pfizer és a német Moderna biotechnológiai cégek közös fejlesztésének sikere után gazdagodott meg, míg Stéphane Bancel az amerikai Moderna részvényeit láthatta kilőni. Şahin, a Biontech ügyvezetőjének vagyona ma 4,2 milliárd dollár. Feleségével, Özlem Türecivel alapította a biotechnológiai céget, bár Türeci nem tulajdonol részvényt a cégben. Francia kollégájának vagyona a Modernánál 4,1 milliárd dollárra rúg, és két új milliárdos befektetőt is adott a listának: a Harvard professzorát, Timothy Springert és az MIT tudósát, Robert Langert.
Ha rámész a https://uniquemagazine.hu/unique-2021-tavasz-nyar/
linkre, akkor megtudhatod, hogy a vakcinák tárolásához több milliárd üvegfiolára van szükség – banális, de az olasz Sergio Stevanatónak, a Stevanato Group többségi tulajdonosának ez egy több milliárd dollárt érő banalitás, hiszen cége biztosítja a legtöbb vakcinafejlesztő cég üvegcséit.
Megtudhatod a unIQue magazin friss, nyári digitális lapszámából azt is, hogy Mohamed bin Szalmán koronaherceg Szaúd-Arábia történetének legjelentősebb városfejlesztési projektjét jelentette be nemrégiben. A város a NEOM nevű, egy hatalmas, futurisztikus mega város építését célzó fejlesztési projekt első üteme, és a The Line, azaz „A Vonal” nevet kapta. Nem nehéz rájönni, miért: a Line egyetlen, 170 kilométer hosszú, egyenes vonal lenne, autók és utcák nélkül.
A koronaherceg bejelentése szerint A Vonal teljesen karbon semleges lenne, azaz nem bocsátana ki szén-dioxidot, és lakói 5 perces sétával elérhetnének mindent, ami mindennapi tevékenységeikhez szükséges, de ha kell, A Vonal egyik végétől a másikig is elutazhatnak akár 20 perc alatt. Eszerint A Vonal alatt/előtt/mellett/fölött/mögött valamilyen kötött pályás közlekedési eszköz járna, és valószínűleg a közlekedési eszköz gyorsasága és teherbírása indokolja, miért érdemes egyetlen vonalba rendezni a várost.
Kattanj rá a https://uniquemagazine.hu/unique-2021-tavasz-nyar/
linkre és akkor Európa megastadionjairól is olvashatsz, lebilincselő – földrajzi-építészeti – körutazást kínál a magazin, kivételes módon az öreg kontinens szinte valamennyi táját bejárva. Ellátogathattok – többek között – Angliába, a világhírű, 2003 és 2007 között teljesen megújult Wembleybe; a futurisztikus, alakja miatt „űrhajónak” is becézett szentpétervári Kresztovszkij arénába; a város tradicionális építészeti formakincséhez visszanyúló, ám a legmodernebb szél- és földrengésálló technológiával épült bakui Olimpiai Stadionba; vagy épp a budapesti Puskás Arénába.
A unIQue digitális magazin nyári száma (https://uniquemagazine.hu/unique-2021-tavasz-nyar/)
nagy terjedelemben kínál szlovéniai úti célokat.
A mai Szlovéniában például a Soriska Planina hegytetőn húzódik az egykori első világháborús, úgynevezett Rapallo határvonal. A napjainkban sokak által kedvelt turista útvonalon a múltban az olaszok elzárták a szlovénok egy részét a szülőföldjüktől, az alpesi területen hadi célból betonfalak, bunkerek megfigyelő állomások épültek, s rendkívül sok katona állomásozott.
A Lajnar sílifttel lehet felmenni napjainkban a hegytetőre, hogy megtekinthessük a háborús maradványokat, s gyönyörködhessünk a környező hegyek nyújtotta panorámában. A sílift felső állomásától gyalog lehet elérni a legmagasabb pontot, az 1549 métert jelző faragott faoszlopot. Vigyázni kell a kirándulóknak, nehogy valaki megcsússzon, mert hatalmas mélységek tátonganak, sok siklóernyős innen indul el, mert itt rendre jó termikek segítik a repülést.
Aki erre jár annak a Lajnar panzió ajánlott, remek konyhával rendelkező, szép alpesi hotel, ahonnan 15 perc autóútra van csak a Bohinji tó.
Kattanj rá a unIQue magazin linkjére (https://uniquemagazine.hu/unique-2021-tavasz-nyar/)
s akkor georgiai úti célokról is értesülhetsz. Bemutat a magazin néhány szuper szállodát, éttermet, borpincét.
Signagi például egy város Georgia legkeletibb régiójában, Kakhetiben, 75 kilométerre Tbiliszitől. A borairól híres település, de a szerelem városának is nevezik, mert hihetetlenül sokan választják Signagit az esküvőjük helyszínéül a helyi lakosok. Az épületek szépen renováltak, a keskeny macskaköves utcákon egymást érik a fabalkonos házak, éttermek, szállodák. A 18. századi városfalat sokan keresik fel, hogy fotózzák, mint ahogy a St. Georg és a St. Stephan templomot is.
Signagi ismert a gasztronómiájáról, s a legvonzóbb éttermek a város domboldalának tetején helyezkednek el, mert innen szép a kilátás az Alazani-völgyre, meg a távolban a Kaukázusra. A csúcs étteremnek a The Terrace Signagi vendéglátóhely számít, ahonnan olyan panoráma tárul a vendégek elé a városra, mintha repülőről néznének le.
Ne felejtsd, a unIQue magazin legújabb számát ezen a linken olvashatod lapozható formában, sok szép képpel illusztrálva: https://uniquemagazine.hu/unique-2021-tavasz-nyar/
Ki vagyok én? |
L. Kelemen Gábor világjáró újságíró vagyok. Hobbim az utazás, eddig 111 országban jártam, ezek közül sokban többször is. Gyakorlatilag mindenhol megfordultam már a Földön, ahol nincs háború, éhínség, betegségek, extra veszély, mert ezeket a helyeket kerülöm.
Like-olj, kövess és oszd meg!
Feliratkozás hírlevélre!